30 червня на рибогосподарських водних об’єктах України закінчилася заборона на вилов раків, тому рибалки можуть знову їх ловити, дотримуючись Правил любительського рибальства. Про це інформує Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм.
Зокрема, одній особі за добу можна впіймати 30 екземплярів раків, ідеться в повідомленні. Зазначають, що ловити цих членистоногих можна ручним збиранням, раколовками конструкції “хапка” діаметром не більше ніж 70 см із кроком вічка не більше ніж 22 мм кількістю не більше ніж одну одиницю на одного рибалку, а також підсакою діаметром не більше ніж 100 см або “хваткою” (“павуком”), розмір якої не перевищує 1×1 м із кроком вічка сіткового полотна не більше ніж 10 мм.
Водночас наголошують, що ручне збирання раків у темний час доби (пізніше за годину від заходу сонця й раніше за годину до його сходу) із застосуванням підсвічування заборонене.
У пресслужбі нагадали про мінімальний розмір рака, який дозволено ловити у водоймах України, а саме: у дніпровських водосховищах – 11 см, в інших внутрішніх водних об’єктах і Чорноморському регіоні – 10 см, в Азовському регіоні – 9 см.
“Розмір раків вимірюється шляхом вимірювання довжини по спині від лінії, що поєднує середину очей, до краю середньої хвостової пластини. За незаконне добування раків передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3332 грн”, – попереджає державне агентство.
Контекст
Основні вимоги Правил любительського рибальства можна переглянути в розробленому Держрибагентством “Гіді рибалки-любителя”. У ньому визначено норми вилову водних біоресурсів, їхні мінімально дозволені для вилову розміри, наведено перелік заборонених знарядь лову, вказано посилання на телефонні гарячі лінії Держрибагентства, на які можна звертатися в разі виявлення порушень як на водоймах, так і на ринках відповідної області тощо.