З 1 липня в Україні змінюють стандарт напруги в електромережі: замість звичних 220 В буде 230 В. Таку постанову ухвалила 15 квітня Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
“В Україні почнуть діяти європейські підходи до визначення параметрів якості електроживлення, зокрема перехід на номінальну напругу 230/400 В. Очікується, що ці зміни позитивно вплинуть на якість електропостачання. Стабільна напруга зменшить ризики пошкодження побутової техніки, чутливої до коливань, а також знизить потребу в додаткових засобах захисту, таких як стабілізатори. Окрім того, це сприятиме підвищенню енергоефективності – електроприлади зможуть працювати в оптимальному режимі, без перевантажень і втрат потужності”, – повідомили в Нацкомісії.
Одне з основних нововведень – встановлення чітких меж допустимого відхилення напруги: від 207 В до 253 В (±10% від номінального значення 230 В).
У ДТЕК пояснили, що на роботі побутових приладів це не має позначитися, оскільки сучасні прилади виробляють за стандартами ЄС, де 230 В – це норма вже багато років. Там зазначили, що найважливіше – не сама цифра, а стабільність напруги в мережі. Більшість побутових приладів витримують напругу до 250 В. “Якщо хвилюєтеся, що техніка може згоріти, встановіть стабілізатор напруги або реле”, – радять у ДТЕК.
Щодо рахунків за світло, у ДТЕК запевнили, що перехід на новий стандарт напруги не вплине й на це. “Ваші рахунки не зміняться. Ви платите за спожиту електроенергію, тобто за кіловат-години. Напруга – це тиск у системі, а не кількість електрики, тому жодних нових цифр у квитанції не буде”, – сказали у ДТЕК.