Відбулося підписання грантової угоди №5 між Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Чорнобильською АЕС. Документ є продовженням міжнародної підтримки, спрямованої на забезпечення безпеки об’єкта «Укриття» після обстрілів 14 лютого 2025 року
Про це повідомляє інформаційний портал “Легендарний Київ” із покликанням на ДАЗВ.
Угода базується на обговореннях, що відбулися 25 червня під час Асамблеї вкладників Рахунку міжнародної співпраці щодо Чорнобиля (РМСЧ) у Лондоні. Тоді партнери оголосили про додаткові донорські внески загальною сумою понад 40 млн євро.
Ці кошти буде спрямовано на проведення невідкладних ремонтних робіт Нового безпечного конфайнменту (НБК), конструкції якого зазнали ушкоджень внаслідок ворожого обстрілу.
Я вважаю, що підписання грантових угод — це гарна нагода на мить зупинитися і згадати наші досягнення, а ще важливіше — наші цілі. Нам потрібно подумати над ефективною комунікацією, залученням додаткового фінансування. Але найважливіше — показувати реальний прогрес
— зазначив директор Департаменту ядерної безпеки ЄБРР Бальтазар Ліндауер.
У межах нового проєкту, що фінансуватиметься за грантом, заплановано кілька важливих етапів:
1.Комплексне обстеження конструкцій Арки НБК з виявленням ушкоджень металевих елементів, ущільнень, зовнішньої обшивки та залізобетонних частин.
2.Розробка проєкту виконання тимчасового ремонту на основі результатів обстеження.
3.Реалізація ремонтних робіт згідно з затвердженим проєктом.
Ці дії є вкрай важливими для забезпечення коротко- та середньострокової безпеки ЧАЕС, а також для захисту навколишнього середовища в зоні відчуження.
Від імені української сторони ми хотіли б висловити щиру подяку всій команді ЄБРР за незмінну підтримку, яку ви надаєте нашим проєктам від самого початку аварії на ЧАЕС. Також ми висловлюємо вдячність донорам і всім учасникам, які підтримують діяльність, пов’язану з подоланням наслідків тієї трагедії
— сказав голова Державного агентства з управління зоною відчуження Григорій Іщенко.
Раніше донори вже виділяли кошти на відновлення об’єкта після лютневого обстрілу. Угода №5 стане продовженням цієї інвестиційної кампанії, яка демонструє спільну відповідальність міжнародної спільноти, українського уряду, ЧАЕС та ЄБРР за гарантування довгострокової безпеки на об’єкті.
Нагадаємо, що 18 березня представники Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) відвідали Чорнобильську АЕС, щоб оцінити пошкодження після атаки російського безпілотника “Герань”. Фахівців вразили масштаби руйнувань.