Ексзаступник генпрокурора Дмитро Вербицький, якого підозрюють у незаконному збагаченні, орендує будинок під Конча-Заспою в матері свого колишнього колеги по прокуратурі Сергія Кізя, котрий став фігурантом журналістського розслідування Bihus.info. Про це пише колишній народний депутат, блогер Борислав Береза у своєму блозі на “Цензор.НЕТ”.
Береза заявив, що розслідувачі проєкту Bihus.info з’ясували, що Вербицький орендує котедж у районі Конча-Заспи на території, яка раніше була базою відпочинку профспілки митників. 2017 року розслідували кримінальну справу про незаконне відчуження об’єктів цієї бази відпочинку, зазначив він.
“Один із котеджів, який “випав” із кримінальної справи, таємно перейшов до матері колишнього заступника генпрокурора Сергія Кізя, а та миттєво здала будинок в оренду заступнику генпрокурора Дмитрові Вербицькому. Так схемою “мама-Кізь – будинок – прокурор-орендар” замкнулося корупційне коло між двома екссиловиками”, – ідеться у блозі.
Береза нагадав, що Вербицький має елітний таунхаус у котеджному містечку “Коник”, який, за даними рієлторів, коштує 15–18 млн грн, але племінник Вербицького придбав його за 2,8 млн.
“Угода відбулася саме в той період, коли Офіс генпрокурора, де Вербицький тоді працював, здійснював процесуальне керівництво у справі про сумнівні землевідчуження в тому ж “Конику”, що виглядає очевидним конфліктом інтересів”, – пише блогер.
Як зазначив Береза, сусіднім маєтком площею 240 м² володіє супутниця колишнього прокурора Христина Ільницька.
“НАЗК перевірило декларацію прокурора за 2023 рік і нарахувало необґрунтованих активів на 29 млн грн: будинок у Києві, віллу в Одесі, квартиру на першій лінії моря в Анталії, парк преміальних Lexus і Porsche. Паралельно агентство виявило витрачання 2,4 млн грн, не підтверджене доходами. Матеріали передали до [Національного антикорупційного бюро України] НАБУ, яке формально відкрило провадження 13 травня 2024 року, але за рік публічно не повідомило про вручення підозри жодному з фігурантів”, – зазначає у своїй колонці екснардеп.
Він нагадав, що після звільнення з Генпрокуратури в липні 2024 року Вербицький зайнявся благодійністю: через фонд “Країна добра” почав публічно роздавати продуктові набори й ліки жителям Хаджибейського району Одеської області. З осені 2024 року акції фонду супроводжує символіка партії “Батьківщина”, головою місцевого осередку якої став Вербицький.
За словами Берези, 1 травня 2025 року Печерський суд у Києві мав розглянути позов Вербицького до НАЗК про захист честі, однак позивач не з’явився, тому засідання перенесли.
“Справа Вербицького показує, що навіть публічне розслідування, акт НАЗК і кримінальне провадження не гарантують підсудної підзвітності, якщо фігурант має правильний партквиток і запас “благодійних” пайків. Поки НАБУ зволікає, експрокурор перетворює звинувачення на зручний піар-фон. Без показового завершення цієї справи всі розмови про реформу правоохоронної системи залишаються декорацією”, – підсумував Береза.