У Київській області стартував унікальний проєкт “Інноваційна VR-терапія для подолання ПТСР”, спрямований на допомогу ветеранам, військовослужбовцям та внутрішньо переміщеним особам, які постраждали внаслідок війни та мають симптоми посттравматичного стресового розладу
Про це повідомляє інформаційний портал “Легендарний Київ” із покликанням на пресслужбу КОВА.
Як повідомив радник голови Київської ОДА з питань ветеранської політики Іван Добровольський, ініціативу реалізує громадська організація «Київщина — це ми» за підтримки Вишеградського фонду в партнерстві з Міністерством закордонних справ Республіки Корея.
На презентації проєкту голова ГО Дар’я Новикова зазначила, що 20 фахівців — психіатрів, психологів та психотерапевтів — пройдуть навчання з використання VR-технологій у терапії ПТСР. У межах ініціативи планується відкрити п’ять кабінетів психологічної допомоги в громадах Київщини, де зможуть отримати підтримку близько 80 пацієнтів.
Перші результати пілотного впровадження обнадійливі: військовослужбовці, які проходили VR-терапію протягом шести тижнів, відзначають зменшення тривожності, депресивних симптомів і суїцидальних думок.
VR-контент спеціально для терапії ПТСР розробила українська компанія ТОВ «VR Mentality». Навчання та сертифікація фахівців проходитиме на базі Національного медичного університету імені О. О. Богомольця. Директор Навчально-наукового інституту психічного здоров’я цього університету Олег Чабан розказав, як саме працюють протоколи VR-терапії.
До реалізації проєкту також долучилося Київське обласне психіатрично-наркологічне об’єднання.
У майбутньому організатори планують масштабувати VR-терапію не лише в межах Київської області, а й у прифронтових регіонах України.
Нагадаємо, що на Київщині відкрили реабілітаційний модуль для постраждалих від війни.