Україна просувається в реформах доброчесності й боротьби з корупцією навіть в умовах повномасштабної війни країни-агресора Росії проти неї. Про це заявив генеральний секретар Організації економічного співробітництва й розвитку (ОЕСР) Матіас Корман під час візиту до Києва, інформує Міністерство юстиції 6 травня.
В огляді щодо доброчесності й боротьби з корупцією в Україні ОЕСР зазначила, що навіть в умовах повномасштабної війни Україна демонструє сталість реформ і перевищує середні показники ОЕСР за п’ятьма із шести індикаторів доброчесності, зокрема у сферах запобігання конфлікту інтересів, прозорості фінансування політики й оцінки корупційних ризиків, ідеться в повідомленні пресслужби.
“Україна вже досягла значного прогресу. Ваше законодавство й політика у сфері доброчесності перебувають на вищому рівні, ніж у більшості країн – членів ОЕСР і ЄС. Безперечно, залишаються напрями для подальшої роботи, але ви взяли до уваги наші рекомендації й рухаєтеся у правильному напрямку”, – заявив генеральний секретар ОЕСР.
Окремо він наголосив, що Україна не лише імплементує найкращі практики, а й має власні здобутки, які можуть бути корисними для інших держав – членів ОЕСР. Серед них – розвиток цифровізації у сфері юстиції, функціонування антикорупційної інфраструктури, залучення громадянського суспільства до процесів формування і реалізації державної політики, а також розвиток системи безоплатної правничої допомоги.
ОЕСР також підтвердила готовність продовжити підтримку України, зокрема через програму SIGMA й залучення міжнародних експертів до супроводу реформ.
“Ми визнаємо, що Україна вже має унікальний досвід і приклади успішних реформ, які можуть бути корисними іншим державам. Тому наше партнерство – це не лише підтримка, а й обмін практиками”, – підкреслив Корман.
Контекст
Згідно з індексом сприйняття корупції (CPI), 2024 року Україна отримала 35 балів зі 100 можливих, посівши 105-те місце зі 180 країн, які брали участь у рейтингу, де нуль балів свідчить про високу корупцію в країні, 100 балів – про її фактичну відсутність, поінформувала організація Transparency International Ukraine.
Торік Україна втратила один бал порівняно із 2023 роком, коли зафіксували відчутний приріст показників одразу на три бали.