Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) у Київській області станом на початок квітня 2025 року надали понад 313,5 тис. послуг
Про це повідомляє інформаційний портал “Легендарний Київ” із покликанням на пресслужбу КОВА.
Загальна кількість точок доступу для отримання адміністративних послуг у Київській області становить 241:
- 69 ЦНАП;
- 3 територіальні підрозділи;
- 167 віддалених робочих місць;
- 2 старости, що виконують функції адміністратора.
Мережа ЦНАП Київщини включає 5 Дія Центрів – місць, де мешканці можуть отримати різноманітні адміністративні та інші послуги, що поєднують в собі зручність, сучасність та безбар’єрність.
У звітному кварталі ЦНАПами надано понад 313,5 тис. адміністративних послуг. Найбільш популярні послуги:
- реєстрація місця проживання – надано понад 85 тис. послуг;
- державна реєстрація нерухомого майна – надано близько 74 тис. послуг;
- соціального характеру – надано понад 30,5 тис. послуг.
З метою організації ефективного та якісного обслуговування ветеранів війни, членів їх сімей, членів сімей загиблих, адміністратори всіх 69 ЦНАП у січні поточного року отримали доступ до відповідного функціоналу на Єдиному державному вебпорталі електронних послуг (Портал Дія) для надання послуг “Надання відомостей з Єдиного державного реєстру ветеранів війни”, “Встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни” та “Встановлення статусу члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни та члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України”.
У 67 ЦНАП Київщини створено та функціонує “єдине вікно” для надання адміністративних послуг ветеранам та членам їх сімей, брендбук “Адмінсервіс ветеран” використовує 59 ЦНАП. На 1 квітня поточного року ЦНАПи надали близько 3 тис. послуг ветеранам, членам їх сімей та родинам загиблих.
У ЦНАПі Борщагівської сільської ради мешканці можуть отримати послуги ГК “Нафтогаз України” (довідка про відсутність заборгованості, зміна власника зміна постачальника, нове підключення, акт звірки, рахунок на оплату, актуалізація даних)
Послугу “Безоплатна консультація нотаріуса” можна отримати у понад 30 ЦНАП.
Органи місцевого самоврядування проводять роботу щодо переукладання договорів на 2025 рік про надання послуг перекладу на українську жестову мову (з української жестової мови) з Київською організацією Українського товариства глухих та іншими організаціями, що надають відповідні послуги. На даний час відповідні договори уклали близько 70% від загальної кількості громад, робота триває.
Триває маркуванням небезпечних перешкод (сходів, порогів, пандусів), скляних дверей у приміщеннях центрів контрастним жовтим кольором, облаштування вивісками, вказівниками та табличками дубльованих шрифтом Брайля. Загальний рівень облаштування приміщень мережі ЦНАП Київської області з урахуванням потреб осіб з інвалідністю складає понад 74 %.
Нагадаємо, що Зазимська та Калинівська громади (Броварський район) уклали угоди про співпрацю місцевих Центрів надання адміністративних послуг з нотаріусами, що має суттєво покращити доступ до важливих послуг для мешканців.