Декларації співробітників НАБУ містять неправдиві дані про криптовалюти в їхній власності, ідеться в розслідуванні агентства “Українські новини”. Автори висловили припущення, що детективи приховують у криптогаманцях корупційні гроші.
“Результати дослідження декларацій детективів НАБУ, які в середньому заробляють від 100 тис. грн на місяць, приголомшують. Усього ми знайшли 23 декларації набушників, які містять згадки про криптовалюту. У 15 були зазначені недостовірні дані, а ще у двох – приховані адреси криптогаманців, через що їх неможливо перевірити. Судячи з декларацій детективів, можна припустити, що співробітники НАБУ, яке створювалося для захисту держави від корупціонерів, самі почали займатися махінаціями, приховуючи у криптогаманцях мільйони корупційних грошей”, – ідеться в матеріалах розслідування.
Дружина старшого детектива НАБУ Олександра Риковцева, згідно з декларацією, 2016 року придбала біткоінів на понад $1 млн у сьогоднішніх цінах, зазначили “Українські новини”, але, за їхніми висновками, ця інформація не відповідає дійсності.
“Згідно із сервісами відстеження транзакцій у мережі Bitcoin, із цим криптогаманцем не здійснювалося жодних операцій. Більше того, він не реєструвався в мережі Bitcoin. З решти гаманців BTC, зазначених у декларації, також не здійснювалося жодних операцій”, – зазначили журналісти.
Скріншот: ukranews.com Скріншот: ukranews.com Скріншот: ukranews.com
Також, зазначають “Українські новини”, із серйозними порушеннями задекларував крипту на велику суму старший детектив Станіслав Браверман.
“Згідно з декларацією, Браверман придбав крипти на суму 1,39 млн грн, а продав – на 1,32 млн грн. Дуже схоже на легалізацію корупційних коштів: до неіснуючого гаманця спочатку ніби завели кошти (ніхто не може простежити), а потім вивели – на картку, наприклад. Отак нізвідки з’явився понад 1 млн грн. Окрім того, Браверман протягом року купив цінних паперів на понад 1 млн 270 тис. грн. Тобто людина із зарплатнею держслужбовця не моргнувши оком накупила віртуальних активів на 2,5 млн грн”, – написало агентство.
Скріншот: ukranews.com
Журналістське розслідування вказує на порушення у старшого детектива Олександра Мойсеєва, який задекларував купівлю крипти на суму 820 тис. грн за один день, а наступного – її продаж на 757 тис. грн.
“Як і у Бравермана, скидається на легалізацію корупційних коштів. Кому чи від кого й за що вони отримані – мають з’ясувати правоохоронці та Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). І ще один збіг з попередньою позицією антирейтингу: Мойсеєв придбав цінних паперів на 2,2 млн грн. Це за тієї ж зарплати держслужбовця, що й у Бравермана”, – повідомили автори розслідування.
У матеріалі підкреслено, що, всупереч вимогам НАЗК, немає даних про адреси криптогаманців Бравермана й Мойсеєва.
Скріншот: ukranews.com
Інші працівники НАБУ, зазначені в матеріалі, також задекларували кошти на фейкових гаманцях – на них фігурують суми до 1 млн грн, вказали журналісти.
“Цей та низка інших скандалів протягом останніх місяців остаточно дискредитували бюро як структуру боротьби з корупцією. Мало того, що НАБУ вже не здатне з нею боротися – воно виглядає як структура, що поволі стає її невід’ємним учасником. […] Якщо найближчим часом не навести лад у бюро – його існування нестиме загрозу державі, а необхідність ліквідації стане незворотною”, – резюмували автори розслідування.