У Бюро економічної безпеки України (БЕБ) працюватиме контакт-центр для правовласників і експертів із питань захисту інтелектуальної власності, повідомив керівник Головного підрозділу детективів БЕБ Олександр Ткачук під час форуму “Кримінально-правовий захист інтелектуальної власності в умовах війни”. Про це йдеться в дописі на сайті бюро.
За словами Ткачука, правовласники зможуть акредитуватися в центрі онлайн, пройти верифікацію й надалі в робочому порядку взаємодіяти з фахівцями бюро.
“На сьогодні детективи концентрують найбільшу увагу на викритті підпільних виробництв і мереж продажу контрафактних товарів. Задокументовано й припинено діяльність 16 масштабних виробництв контрафактної продукції відомих світових брендів на території Київської, Закарпатської, Одеської, Миколаївської, Чернівецької й Кіровоградської областей. 55 кримінальних проваджень відносно понад 95 осіб скеровано до суду. Лише з початку цього року 17 особам повідомлено про підозру. А загальна орієнтовна вартість вилученої контрафактної продукції становить понад 480 млн грн”, – розповів Ткачук.
На думку фахівців бюро, основними джерелами надходження контрафакту на ринок України є саме підпільні цехи, а також переміщені через митний кордон України контрабандні товари з Китаю й Туреччини.
“Таку продукцію розповсюджують переважно за допомогою оптових ринків і online торгівлі. Це інтернет-магазини, маркет-плейси, сторінки в соціальних мережах, переважно Instagram”, – зазначило БЕБ.
БЕБ, ідеться в дописі на сайті, запропонувало долучитися до роботи контакт-центру з питань захисту інтелектуальної власності Українському національному офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ) і представникам бізнес-асоціацій для розроблення законодавчих ініціатив щодо захисту інтелектуальної власності. Це допоможе оперативно реагувати на факти нелегального обігу контрафактних товарів, зазначили детективи.
Учасники форуму розглянули законодавчі ініціативи, які презентувало бюро. Зокрема, про посилення відповідальності за ст. 229 Кримінального кодексу України, встановлення кримінальної відповідальності за порушення прав інтелектуальної власності, а також запровадження відповідальності для юридичних осіб.
“Ми бачимо прогрес по захисту інтелектуальної власності з боку БЕБ, бачимо оперативний обмін інформацією і всіляко готові підтримати ініціативи бюро”, – заявив заступник генерального директора “Філіп Морріс Україна” Михайло Поляков.