Відтепер українці можуть долучитися до підрозділів з управління безпілотниками без відвідування ТЦК – через застосунок “Дія”. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки й технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Telegram 17 жовтня.
“Подаєте заяву за кілька кліків, проходите співбесіду й підписуєте контракт. Після подання заяви потрапите тільки в той підрозділ, який обрали. Жодного “розподілу” й мобілізації через ТЦК, усе вирішуєте ви – і на базову військову підготовку йдете з уже підписаним контрактом. Придатність до служби також підтверджуєте самостійно ще на етапі подання заяви, тому проходити ВЛК не потрібно”, – написав він.
За словами Федорова, рекрутинг у “Дії” схожий на пошук роботи на сайті з вакансіями. У застосунку за фільтрами потрібно обрати бригаду або підрозділ, куди людина хоче потрапити, і надіслати заяви. Самостійно можна обрати напрям, пов’язаний із БПЛА, – від оператора будь-якого дрона до інженера. Після цього рекрутер запросить на співбесіду й підрозділ підпише контракт.
Для сильних підрозділів, які будують власний рекрутинг, послуга в “Дії” – це можливість ефективно і швидко “забронювати” бійця й провести його до себе через “Дію”, зазначив міністр.
Контекст
Після широкомасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року українська армія почала масово застосовувати безпілотники для розвідки й завдавання ударів по ворогу. Для цього використовують як безпілотники власного виробництва, так і закуплені на Заході й передані західними партнерами.
У липні 2023 року Федоров розповів, що Кабмін дав старт масовому виробництву боєприпасів для БПЛА. За словами Федорова, силам оборони передають тисячі безпілотників у межах “Армії дронів”.
6 лютого президент України Володимир Зеленський доручив створити в українських силах оборони окремий рід військ – Сили безпілотних систем. 10 червня Вадима Сухаревського призначили їх командувачем.