За 11 років війни Росії проти України психічне здоров’я українців погіршилося. Про це 24 лютого повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ).
“Три роки повномасштабної війни й 11 років вторгнення мали глибокий вплив на здоров’я по всій Україні. Згідно з останньою оцінкою потреб ВООЗ у галузі охорони здоров’я в Україні (жовтень 2024 року), 68% українців повідомляють про погіршення свого здоров’я порівняно з довоєнним періодом. Найпоширенішими проблемами є проблеми із психічним здоров’ям, від яких страждають 46% людей”, – ідеться в повідомленні.
За даними ВООЗ, на другому місці серед скарг українців – розлад психічного здоров’я (41%), на третьому – неврологічний розлад (39%).
“Довготривалі реабілітаційні послуги для людей, які дістали поранення під час війни, матимуть важливе значення як для фізичного, так і для психологічного відновлення”, – пишуть у Всесвітній організації охорони здоров’я.
У ВООЗ також заявили, що організація “займається вирішенням потреб України в галузі охорони здоров’я, які постійно зростають, працюючи над забезпеченням доступу до якісної медичної допомоги для всіх українців, приділяючи особливу увагу зміцненню первинної медико-санітарної допомоги для боротьби з поширеністю неінфекційних захворювань і розширенню доступу до життєво важливих послуг”.
“Минулого року ВООЗ перенесла увагу з надання надзвичайної допомоги на нарощування потенціалу, приділяючи першочергову увагу первинній медико-санітарній допомозі й таким критично важливим сферам, як неінфекційні захворювання, імунізація, психічне здоров’я, ВІЛ, туберкульоз, інфекційний контроль і боротьба зі стійкістю до протимікробних препаратів”, – ідеться в релізі ВООЗ.